Náš pejsek, i když je dospělý, si rád hraje. Máme mu pořídit domů kamaráda?

Ne,nedělejte to. Přivodíte si tím jenom problémy. Každý pes je aktivní pouze několik hodin denně a v této době mu bohatě stačí vaše společnost, delší vycházka nebo hra s nějakým kamarádem ze sousedství. Pro dospělého psa je vaše domácnost teritoriem, kde vládne a které si brání. Pokud mu tam přidáte jiného psa-samce, bude to pro něj vetřelec. Menší plemeno bude terorizovat, psa větší rasy časem vyprovokuje tak, že by ho tento silnější společník mohl zakousnout. Takže by vás - místo pohledu na veselou hru dvou přátel - čekalo spíše neustálé přemýšlení, kam tyto dva od sebe oddělit, jak je každého zvlášť venčit, krmit, přesouvat... Jako partnera byste mu - maximálně - mohli přivést fenku, ale pak musíte být připraveni vyřešit, kam se psem, až bude jeho přítelkyně (2x ročně) hárat! A co s nechtěnými štěňaty, až se oba k sobě v tu nejchoulostivější dobu dostanou!!!