Chovatelská stanice Tribona

Historie naší chovatelské stanice není nijak dlouhá, první fenku Aginku (Hinagiku Prima Nova) jsme si přivezli domů na přelomu let 2013 a 2014. O to více se ale snažíme našim psům věnovat a nabírat nové zkušenosti a poznatky od lidí, kteří se v chovatelství a kynologii pohybují déle. Když jsme se rozhodovali, jaké plemeno psa si domů pořídíme, ještě jsme vůbec netušili, co vše to pro nás nakonec bude znamenat. Neměli jsme v plánu navštěvovat výstavy, ani jsme neplánovali účast v dalších kynologických aktivitách. A pak se to "trochu zvrtlo".

Každý rok navštívíme desítky výstav u nás i v zahraničí. Postupně se nám rozšiřuje smečka o další jedince včetně posledního pejska. Věnujeme se naplno nejen výstavám, ale i pro shiby neobvyklému výcviku a sportovní kynologii včetně skládání zkoušek z poslušnosti. K tomu všemu se dále věnujeme samotnému chovu, kdy při výběru krycího psa vždy klademe důraz na zajímavou krev, povahu i zdraví. Do pejskařiny jsme spadli prostě naplno, nic nevynecháme a je to s manželkou náš společný koníček. Kvůli pejskům jsme si pořídili dodávku, kterou jsme upravili na spaní a bydlení. Našim pejskům zkrátka věnujeme každičkou volnou chvíli. Baví nás to, naplňuje nás to a rádi v tom budeme společně pokračovat.

Rádi vás přivítáme na některé z akcí nebo i u nás doma na espresso z našeho kávovaru. Nebojte se nám napsat :)

Jan Čech
Nádražní 876