Shiba klub byl založen v prosinci roku 2000 a v červnu 2001 byl přijat do řad ČMKU. Sdružuje majitele a chovatele japonského plemene psů shiba, ale není uzavřen ani příznivcům a milovníkům shib, kteří dosud vlastního psa nemají.

Shiba klub se zaměřuje na rozvoj chovu shib a jejich propagaci. Ročně pořádá nejméně dvě výstavy. Jedna se koná pravidelně na jaře v Mladé Boleslavi, poslední je součástí již tradičního dvoudenního setkání členů SIK na podzim dříve ve Zbraslavi u Brna, nyní v Řásné u Telče.

SHIBA KLUB ČR, z. s. se zabývá výhradně chovem psů a fen s průkazem původu!

Jak se stát členem: Nejdříve je třeba se v duchu smířit s tím, že zápisné stojí 100,- Kč a každoroční členský příspěvek 500,- Kč. Pak již stačí se spojit e-mailem nebo dopisem s předsedou (správněji předsedkyní) klubu paní Zdenkou Entlerovou (viz. Kontakty) a ta již zájemce vybaví všemi potřebnými formuláři a informacemi. Provede to dopisem přes Českou poštu, ale k tomu NUTNĚ potřebuje poštovní adresu zájemce. Proto je velmi užitečné, když zájemce svoji POŠTOVNÍ ADRESU uvede hned do prvního kontaktu, ušetří tím mnoho zbytečných dotazů.

Pro informovanost členů vydává 3x ročně Zpravodaj. Podle potřeby poskytuje rady a pomoc novým majitelům plemene.

Motto

Kdyby shiba směla vyslovit jedno jediné slovo, znělo by nepochybně "MOJE"
- moje jídlo, moje hračky, můj dům, můj člověk – můj svět.

Děkujeme našim partnerům